Piątek, 23 Luty 2024

Gminny Żłobek i Przedszkole nr 1 im. Krasnala Hałabały w Trzebnicy

23.02.2024, 22:46
fot. Gmina Trzebnica
fot. Gmina Trzebnica

Wraz z dynamicznym rozwojem gminy, Trzebnica stała się atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Bogata oferta edukacyjna, zdrowotna i kulturalno-sportowa przyciąga kolejne młode małżeństwa, które pragną osiedlić się w miejscowości spokojnej, bezpiecznej i przyjaznej rodzinie.

W związku z tym, że przybywa rodzin z małymi dziećmi, rośnie też zapotrzebowanie na takie miejsca, jak przedszkola czy żłobki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, a szczególnie młodych matek, które chciałyby szybciej wrócić do pracy zawodowej, burmistrz Marek Długozima podjął decyzję o budowie tej nowoczesnej placówki, a także zapewnił, że każde dziecko znajdzie miejsce w trzebnickich przedszkolach.

Gmina Trzebnica

Na parterze dwukondygnacyjnego budynku znajduje się żłobek, a na pierwszym piętrze przedszkole. Dla wygodny najmłodszych, przedszkole wyposażone jest w edukacyjny plac zabaw wraz boiskiem i sceną do występów, a także specjalnie wydzielone miejsce dla dzieci ze żłobka. Całość przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych. W pobliżu placówek wybudowany został również duży parking.

Gmina Trzebnica

Żłobek jak i przedszkole są częścią kompleksu edukacyjnego ulokowanego przy ul 3 Maja, na który składa się również Szkoła Podstawowa nr 2, Gminna Szkoła Muzyczna, Gminna Hala Widowiskowo-Sportowa im. Dolnośląskich Olimpijczyków oraz boisko wielofunkcyjne. Taka lokalizacja powoduje, że dzieci, mogą w doskonałych warunkach oraz w znajomym otoczeniu spędzić pierwsze lata edukacji na swojej drodze w dorosłość.

Gmina Trzebnica

Te inwestycje to bez wątpienia perspektywiczne spojrzenie na wychowanie przyszłego pokolenia mieszkańców Gminy Trzebnica.

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.