Konferencja w sprawie przyszłości Europy jest wspólnym przedsięwzięciem Parlamentu Europejskiego, Rady UE i Komisji Europejskiej, mającym umożliwić Europejczykom wypowiedzenie się na temat przyszłości Europy. Przed Państwem pięć pytań o tę inicjatywę. Konferencja w sprawie Przyszłości Europy jest bliska sfinalizowania. Na sesji plenarnej w Strasburgu w dniach 8-9 kwietnia omówiono konkretne propozycje wypracowane w trakcie dotychczasowych spotkań dziewięciu grup roboczych, wzbogacone o wnioski paneli krajowych oraz pomysły złożone za pośrednictwem Wielojęzycznej Platformy Cyfrowej. Końcowa sesja plenarna zaplanowana jest na 29-30 kwietnia w Strasburgu. Ma ona zatwierdzić na zasadzie konsensusu propozycje paneli europejskich, krajowych i postulaty obywateli UE. Zarząd Konferencji przygotuje następnie raport końcowy, który zostanie przekazany przewodniczącym instytucji unijnych 9 maja w Strasburgu podczas ceremonii zamykającej Konferencję. Który z Europejskich liderów zaproponował ogólnoeuropejską dyskusję na temat przyszłości Europy? Które instytucje nadzorują Konferencję w sprawie przyszłości Europy? Jaki jest adres cyfrowej platformy Konferencji? Zapraszamy do naszego quizu: https://www.webankieta.pl/ankieta/740945/zapraszamy-do-quizu-na-temat-konferencji-w-sprawie-przyszlosci-europy.html kic/
Sprawdź, co wiesz o unijnym systemie handlu uprawnieniami do emisji. Przygotowaliśmy pięć pytań o szczegóły EU ETS. Unijny system handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS) powstał w 2005 r. Limituje on ilość gazów cieplarnianych, które mogą być emitowane przez energochłonne sektory przemysłu, producentów energii, linie lotnicze, a także transport morski oraz sektor budowlany i sektor transportu drogowego. Jaka była historia wdrażania EU ETS? Jakie są jego zasady? Zobacz QUIZ.
Które instytucje biorą udział w procesie decyzyjnym UE? Które pełnią funkcję doradczą? Sprawdź się w naszym kolejnym quizie. Podstawą wszystkich działań Unii Europejskiej są traktaty przyjęte przez wszystkie państwa UE. To one określają m.in. zasady funkcjonowania instytucji UE i sposób podejmowania decyzji. Sprawdź, co wiesz o procesie decyzyjnym Unii Europejskiej. Zapraszamy do udziału w krótkim quizie – ZOBACZ PYTANIA.
Strefa Schengen stanowi terytorium, na którym gwarantowany jest swobodny przepływ osób. Ile państw znajduje się w tym unijnym obszarze bez granic? Jaką długość mają zewnętrzne granice lądowe UE? Zapraszamy do naszego quizu! W czerwcu 1985 r. pięć państw członkowskich Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (Holandia, Belgia, Luksemburg Republika Federalnej Niemiec i Francja) podpisało międzynarodowy traktat zwany układem z Schengen. Obecnie Strefa Schengen, czyli obszar pozbawiony granic, obejmuje dużo więcej państw. Ile dokładnie? – między innymi o to pytamy w naszym quizie. Przed Państwem pięć pytań o granice UE. PRZEJDŹ DO QUIZU kic/
Jak inaczej nazywamy wieloletni budżet UE? Ile Polska otrzyma w ramach polityki spójności na lata 2021-2027? Który fundusz ma największą alokację w ramach instrumentu odbudowy? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie! PRZEJDŹ DO QUIZU
O ile Unia Europejska chce ograniczyć emisję gazów cieplarnianych? Ile filarów posiada mechanizm sprawiedliwej transformacji? Czego dotyczy fala renowacji i czym jest taksonomia? Zapraszamy do naszego quizu na temat Europejskiego Zielonego Ładu. PRZEJDŹ DO QUIZU
Jaką rolę w tworzeniu budżetu UE odgrywa Parlament Europejski? Czy Europarlament bierze udział w wyborze Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich? Czy to PE wprowadzana przepisy wykonawcze do obowiązujących aktów ustawodawczych? Zapraszamy do naszego quizu.
Kto jest kim w obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego? Jakie funkcje objęli polscy eurodeputowani? Sprawdź swoją wiedzę o najważniejszych osobach w europarlamencie.
Unia Europejska oferuje szereg programów i narzędzi wspierających rozwój i zainteresowania młodych ludzi. Wspiera też kraje członkowskie w kształtowaniu polityki edukacyjnej, służącej rozwojowi młodzieży. Sprawdź, co wiesz na temat oferty UE skierowanej do tej grupy i rozwiąż krótki quiz.
Wiesz, ile trwa kadencja Parlamentu Europejskiego? Potrafisz wymienić kraje, w których głosowanie w wyborach do europarlamentu jest obowiązkowe? Sprawdź swoją wiedzę w naszym kolejnym quizie! Na stronie internetowej EuroPAP News dostępny jest kolejny test wiedzy. Tym razem uczestnicy mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego, jego struktury i organizacji. Test składa się z sześciu pytań, do każdego z nich podano trzy odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna.
Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.ROZUMIEM