Sobota, 20 Kwiecień 2024

Zapraszamy do quizu na temat Konferencji w sprawie przyszłości Europy

Dodane przez mkicka - czw., 04/21/2022 - 13:56

Konferencja w sprawie przyszłości Europy jest wspólnym przedsięwzięciem Parlamentu Europejskiego, Rady UE i Komisji Europejskiej, mającym umożliwić Europejczykom wypowiedzenie się na temat przyszłości Europy. Przed Państwem pięć pytań o tę inicjatywę.

Konferencja w sprawie Przyszłości Europy jest bliska sfinalizowania. Na sesji plenarnej w Strasburgu w dniach 8-9 kwietnia omówiono konkretne propozycje wypracowane w trakcie dotychczasowych spotkań dziewięciu grup roboczych, wzbogacone o wnioski paneli krajowych oraz pomysły złożone za pośrednictwem Wielojęzycznej Platformy Cyfrowej.

Końcowa sesja plenarna zaplanowana jest na 29-30 kwietnia w Strasburgu. Ma ona zatwierdzić na zasadzie konsensusu propozycje paneli europejskich, krajowych i postulaty obywateli UE. Zarząd Konferencji przygotuje następnie raport końcowy, który zostanie przekazany przewodniczącym instytucji unijnych 9 maja w Strasburgu podczas ceremonii zamykającej Konferencję.

Który z Europejskich liderów zaproponował ogólnoeuropejską dyskusję na temat przyszłości Europy? Które instytucje nadzorują Konferencję w sprawie przyszłości Europy? Jaki jest adres cyfrowej platformy Konferencji?

Zapraszamy do naszego quizu!

kic/

 

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.