Ponad 4,1 mln osób uciekających przed wojną w Ukrainie miało status ochrony tymczasowej w krajach UE – wynika z danych opublikowanych przez Eurostat w odniesieniu do końca lipca 2024 r.
Polska od chwili wejścia do Unii Europejskiej otrzymała 55 mld złotych dotacji unijnych na cele energetyczne – wynika z raportu Polskiego Instytut Ekonomicznego na temat roli funduszy europejskich w polskiej infrastrukturze energetycznej. Największymi beneficjentami programów unijnych były: woj. zachodniopomorskie, woj. dolnośląskie i woj. mazowieckie.
Polska w kwietniu 2024 r. odnotowała drugie najniższe w UE najniższe bezrobocie wynoszące 3,0 proc. – wynika z raportu „Rynek pracy, edukacja, kompetencje. Aktualne trendy i wyniki badań (maj 2024)” opublikowanego przez Polską Akademię Rozwoju Przedsiębiorczości. W grupie młodych osób do 25 roku życia w Polsce bez pracy pozostawało 14,4 proc. osób, co uplasowało nasz kraj na ósmym miejscu w Unii Europejskiej.
Średnio 84 proc. usług administracji publicznej dla użytkowników krajowych w Europie jest dostępnych w całości online. Gorzej jest z dostępnością e-usług dla użytkowników transgranicznych, gdzie wskaźnik ten wynosi średnio zaledwie 49 proc. Co do zasady firmy korzystają z lepszych usług administracji publicznej online niż obywatele – wynika z najnowszej edycji corocznego raportu Komisji Europejskiej „eGovernment benchmark 2023”.
Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.ROZUMIEM