Fundusze polityki spójności 2014-2020 miały znaczący wkład w poprawę sytuacji obszaru Polski Wschodniej. Szczególnie wyraźne są korzystne zmiany, które odnotowano w przypadku rynku pracy, gdzie widoczny jest wzrost wskaźnika zatrudnienia i redukcja bezrobocia – wynika z raportu końcowego „Wpływ funduszy europejskich 2014 -2020 na rozwój społeczno-gospodarczy Polski Wschodniej”.
Z badań wynika, że 52 proc. Polaków ma długotrwałe problemy zdrowotne, a ten trend rośnie – podała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Innowacyjne rozwiązania technologiczne realizowane dzięki wsparciu funduszy europejskich mogą lepiej chronić zdrowie oraz podnosić jakość życia.
Większość polskich przedsiębiorstw objętych interwencją w ramach polityki spójności wykazuje wzrost przychodów ze sprzedaży, poprawę wyniku finansowego, poprawę produktywności i wyższy poziom zatrudnienia - wynika z raportu "Wpływ polityki spójności 2014-2020 na konkurencyjność i rozwój przedsiębiorstw w Polsce".
Polska to po Francji i Hiszpanii największy beneficjent wśród państw korzystających z finansowania dla regionów objętych polityką spójności - podała w czwartek Grupa EBI. W ub.r. trafiło do Polski 3,8 mld euro, które przeznaczono m.in. na zrównoważony rozwój miast i regionów.
Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.ROZUMIEM