W poniedziałek 22 kwietnia po południu rozpocznie się ostatnia w tej kadencji sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Na następnej – w lipcu – spotkają się już nowi europosłowie wybrani w wyborach europejskich 6-9 czerwca.
Rewizja wieloletnich ram finansowych UE, upamiętnienie Aleksieja Nawalnego, wpisanie nielegalnego handlu drewnem i wyczerpywania zasobów wodnych na listę unijnych przestępstw przeciw środowisku, ochrona konsumentów przed nieuczciwymi ofertami w najmie krótkoterminowym i likwidacja bezterminowych praw jazdy w UE – to główne tematy bieżącej sesji plenarnej PE.
Prezentacja planów belgijskiej prezydencji w Radzie UE na ostatnie sześć miesięcy obecnej kadencji PE, głosowanie nad zakazem green-washingu czyli nieuczciwego zielonego marketingu oraz debata o stanie praworządności na Węgrzech – to najważniejsze tematy bieżącej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego.
W poniedziałek 20 listopada rozpoczyna się 4-dniowa sesja plenarna Parlamentu Europejskiego. W porządku obrad znajdą się m.in. propozycje zmian w traktatach UE oraz głosowania nad wprowadzeniem przepisów dających konsumentom prawo do naprawy sprzętów, zaostrzeniem norm emisji CO2 dla nowych samochodów ciężarowych i regulacjami zmierzającymi do ograniczenia ilości odpadów opakowaniowych.
Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.ROZUMIEM