Sobota, 22 Czerwiec 2024

Solis Tomasz Piotr

KW PiS

Okręg
Okręg wyborczy nr 8 w Lublinie
Nr listy
4
Komitet wyborczy
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
Pozycja na liście
3
Zawód
Rolnik

PROGRAM KOMITETU

1. Europa Ojczyzn czy federacja
Unia Europejska musi pozostać unią suwerennych państw i powrócić do idei Europy Ojczyzn. To państwa członkowskie poprzez demokratycznie wybrane władze powinny decydować o najważniejszych sprawach i podejmować kluczowe decyzje.
 
2. Wprowadzenie w Polsce waluty euro
Wejście Polski do strefy euro jest uzależnione od różnic rozwojowych między naszym krajem a najbogatszymi państwami Unii Europejskiej. Nie zgadzamy się na szybkie wprowadzenie euro w Polsce i na wzrost cen. Zrobimy to w momencie, który będzie dla Polski i Polaków ekonomicznie korzystny. Ani wcześniej, ani później.
 
3. Migracja do UE z państw trzecich
Polityka migracyjna powinna pozostać w zakresie kompetencji państw członkowskich dlatego Prawo i Sprawiedliwość od samego początku jest przeciwko tzw. przymusowej relokacji. Unia nie może nakazywać państwom, które tego nie chcą, przyjmowania imigrantów. Z drugiej strony niezbędna jest solidarność europejska przy radzeniu sobie z tym kryzysem, jednak należy robić to nie poprzez przymusowe przesiedlenia, a inwestowanie w stabilnych i niezależnych gospodarczo partnerów UE w jej najbliższym otoczeniu oraz pomoc humanitarną w miejscach konfliktów.

4. Walka z plastikiem 
Zanieczyszczenie plastikiem to ogromny problem, który trzeba rozwiązać przez stopniowe rezygnowanie z tego materiału na rzecz tworzyw przyjaznych środowisku. Proces ten już się rozpoczął i powinien być kontynuowany.

5. Budżet unijny, w tym m.in. fundusze UE dla Polski
Propozycja budżetu, jaką przedstawiła Komisja Europejska, mogłaby być dla Polski znacznie lepsza zwłaszcza w kontekście polityki spójności. Potrzebujemy większych nakładów na inwestycje w infrastrukturę. System podziału funduszy powinien być oparty na efektywności wykorzystania środków w poprzednich latach, a nie na sympatiach i antypatiach Komisji Europejskiej. Na razie jest to propozycja Komisji Europejskiej - w negocjacjach rząd Prawa i Sprawiedliwości dołoży wszelkich starań, by unijny budżet zawierał więcej korzystnych dla Polski zapisów.

6. Polityka spójności po 2020 r. – centralizacja czy dalsza decentralizacja
Wydawanie środków w ramach polityki spójności powinno służyć wyrównywaniu różnic między regionami, ale także integrować całe terytorium Polski, np. dzięki infrastrukturze. Do tego potrzebna jest odpowiednia perspektywa i plan wykraczający poza granice jednego regionu. Rząd centralny ma większe możliwości koordynacji dużych projektów i planowania rozwoju w perspektywie ponadregionalnej niż władze jednego województwa. Centralizacja w przypadku polityki spójności oznacza po prostu większą efektywność w zarządzaniu największymi inwestycjami.

7. Relacje UE - Wielka Brytania po brexicie
Wielka Brytania powinna pozostać ważnym partnerem Unii po brexicie, ponieważ jest domem dla setek tysięcy naszych obywateli i gospodarką o ogromnym potencjale. Mamy także wspólne interesy w zakresie bezpieczeństwa jako członkowie NATO. Chcemy, żeby nasze relacje były możliwe jak najbliższe niezależnie od tego czy Londyn opuści Unię z umową czy bez umowy.

8. Budowa gazociągu Nord Stream 2 w świetle przyjęcia dyrektywy gazowej
Budowa Nord Stream 2 nie powinna być kontynuowana. Dyrektywa gazowa nie daje realnych gwarancji, że ten projekt nie będzie wykorzystywany przez Rosję do politycznego szantażu. To nie jest inicjatywa ekonomiczna, ale narzędzie polityki zagranicznej Moskwy, które prędzej czy później zostanie użyte przeciw Polsce.

Okręg wyborczy nr 8 w Lublinie

Liczba kandydatów na europosłów
75
Liczba wyborców
1 723 805

Okręg nr 8 - Alfabetyczna lista wszystkich kandydatów

IMIĘ I NAZWISKO

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.