Poniedziałek, 22 Lipiec 2024

Wiślińska Natalia Anna

KWW Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy

Okręg
Okręg wyborczy nr 8 w Lublinie
Nr listy
1
Komitet wyborczy
Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy
Pozycja na liście
4
Zawód
Politolog

PROGRAM KOMITETU

1. Europa Ojczyzn czy federacja
Tożsamość Europy to wspólne korzenie w chrześcijańskim średniowieczu i cała różnorodność nowożytnych państw i kultur narodowych. Pomysł przekształcenia Europy w federacyjny organizm polityczny jest pomysłem antyeuropejskim, zmierzającym do zniszczenia złożoności cywilizacji europejskiej. Jesteśmy zwolennikami Europy niepodległych państw, współpracujących ze sobą dobrowolnie i multilateralnie.
 
2. Wprowadzenie w Polsce waluty euro
Własna waluta jest fundamentem suwerennej polityki gospodarczej i niezbędnym instrumentem systemu finansów państwa. Pomysł rezygnacji z własnej waluty jest szkodliwym absurdem.
 
3. Migracja do UE z państw trzecich
Masowa imigracja spoza Europy do państw UE prowadzi do multikulturalizmu i islamizacji, a tym samym do zniszczenia tożsamości europejskiej naszego kontynentu. Niepodległe państwa europejskie powinny mieć samodzielność w zakresie kształtowania swoich polityk migracyjnych.
 
4. Walka z plastikiem
Regulacje w zakresie obrotu towarami i norm środowiskowych w zakresie produkcji i przemysłu powinny pozostawać w gestii niepodległych państw.
 
5. Budżet unijny, w tym m.in. fundusze UE dla Polski
Skoro istnieją, to Polska powinna korzystać z funduszy unijnych, traktując je jako rekompensatę za otwarcie polskiego rynku dla zachodniego kapitału. Polska nie powinna wspierać jakiegokolwiek rozbudowywania UE, w tym rozszerzania programów funduszy unijnych.
 
6. Polityka spójności po 2020 r. – centralizacja czy dalsza decentralizacja
Historia gospodarcza Europy pokazała, że fundusze unijne nie zmniejszają dysproporcji i różnic w rozwoju gospodarczym, więc nazywanie ich „funduszami spójności” jest elementem propagandy UE. Polska powinna jednak korzystać z funduszy UE skoro istnieją, tak długo jak pozostaje w UE, traktując je jako rekompensatę za otwarcie swego rynku dla zachodniego kapitału.
 
7. Relacje UE - Wielka Brytania po brexicie
Jesteśmy zwolennikami utrzymania dobrych relacji handlowych i politycznych z Wielką Brytanią po jej opuszczeniu UE. Bliskość tych relacji jest suwerennym wyborem Brytyjczyków i ich wybór o opuszczeniu UE powinien zostać zaakceptowany przez państwa pozostające w Unii.
 
8. Budowa gazociągu Nord Stream 2 w świetle przyjęcia dyrektywy gazowej
Budowa gazociągu Nord Stream 2 jest z polskiej perspektywy niekorzystana. Historia nieskutecznych polskich zabiegów o jej wstrzymanie pokazuje, że w UE nie ma solidarności w fundamentalnych sprawach o strategicznym znaczeniu, a regulacje UE są instrumentem polityki najsilniejszych państw UE takich jak Niemcy czy Francja.

Okręg wyborczy nr 8 w Lublinie

Liczba kandydatów na europosłów
75
Liczba wyborców
1 723 805

Okręg nr 8 - Alfabetyczna lista wszystkich kandydatów

IMIĘ I NAZWISKO

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.