Poniedziałek, 22 Lipiec 2024

Do końca października trwa nabór pracodawców do projektu „Kariera jutra”

21.09.2022, 07:10 Aktualizuj: 04.10.2022, 09:04
funduszeeuropejskie.gov.pl
funduszeeuropejskie.gov.pl

Do 31 października br. trwa nabór pracodawców do projektu „Kariera jutra” skierowanego do właścicieli firm, którzy chcieliby, żeby absolwenci odbyli u nich trzymiesięczny staż.

Jedynym warunkiem udziału pracodawców w projekcie jest zapewnienie absolwentom możliwości wykorzystania i rozwijania nabytych na szkoleniu kompetencji. Jest to druga część projektu „Kariera jutra”. Całkowity koszt stażu pokrywany jest przez fundusze europejskie. 

Pierwsza cześć projektu odbywała się w formie online. Pakiet zajęć podejmował tematykę marketingu internetowego i trwał osiem tygodni. Uczestnicy mieli bezpłatny dostęp do przeprowadzanych szkoleń. Z projektu skorzystało już ponad 8 tys. młodych ludzi – w wieku od 18 do 29 lat, którzy nie mieli stałego zatrudnienia i poszukiwali swojej ścieżki zawodowej.

Program kursów obejmował wszystkie najważniejsze umiejętności, które powinien mieć młodszy specjalista ds. marketingu. Chodzi tu o reklamę, analitykę, podstawy biznesu, a także wiedzę o technologiach chmurowych.  

Przy przygotowaniu programu szkoleń pracowało grono wybitnych specjalistów – profesorów i adiunktów Szkoły Głównej Handlowej oraz innych wyższych uczelni, przedstawicieli Google czy ekspertów z firm doradczych. 

Program został ułożony w taki sposób, aby absolwenci kursów byli gotowi do wprowadzania realnych zmian w firmach. Do pierwszej tury (zgłoszenia do 4 lipca) zakwalifikowało się 688 małych i średnich przedsiębiorstw, z czego 80% to mikrofirmy.

Więcej informacji na stronie projektu KARIERA JUTRA

kz/

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.