Sobota, 2 Marzec 2024

Saryusz-Wolski: Zmiany traktatów to próba wywrócenia UE do góry nogami (wideo)

05.01.2024, 14:05 Aktualizuj: 07.02.2024, 14:42

Z mojego punktu widzenia najważniejsze w bieżącej kadencji PE jest to, żeby był to okres próby zmiany ustroju Unii Europejskiej – powiedział serwisowi EuroPAP News Jacek Saryusz-Wolski europoseł EKR.

Bieżąca kadencja Parlamentu Europejskiego kończy się w czerwcu - w związku z tym w cyklu materiałów wideo „PE na ostatniej prostej kadencji 2019-2024” prosimy polskich eurodeputowanych o zaprezentowanie osobistych podsumowań ostatnich pięciu lat pracy w PE. Dziś prezentujemy wypowiedź Jacka Saryusza-Wolskiego (EKR).

Jak stwierdził Saryusz-Wolski, w obecnej kadencji PE było „wiele momentów kluczowych, zwrotnych i kryzysowych”.

„Natomiast z mojego punktu widzenia najważniejsze jest to, że był to okres próby zmiany ustroju Unii Europejskiej, zmiany traktatów, wywrócenia Unii Europejskiej do góry nogami, odebrania podmiotowości i suwerenności państwom członkowskim i przekształcenia Unii - takiej, jaką znamy, Unii suwerennych państw - w superpaństwo” – podkreślił Saryusz-Wolski.

Europoseł EKR zaznaczył, że procedura zmierzająca do przeprowadzenia zmian traktatowych została rozpoczęta właśnie w PE. „Oczywiście będziemy patrzyli, co dalej i oby to się skończyło dobrze, a nie źle dla Polski” - powiedział.

Opinie kolejnych polskich eurodeputowanych będziemy prezentowali w kolejnych tygodniach. W ciągu najbliższych kilku miesięcy planujemy porozmawiać ze wszystkimi 51 reprezentantami polskich sił politycznych w europarlamencie.

mam/

ep
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy i nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.