Sobota, 3 Grudzień 2022

Rusza konkurs „Inwestycja z perspektywą”; zapraszamy samorządy do przesyłania zgłoszeń

29.09.2021, 11:27 Aktualizuj: 30.09.2021, 10:22
European Union, 2015
European Union, 2015

Rusza organizowany przez Polską Agencję Prasową konkurs „Inwestycja z perspektywą” na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z UE. Zapraszamy jednostki samorządu terytorialnego do przesyłania zgłoszeń, które poddamy pod głosowanie internautów.

Celem konkursu jest promocja samorządowych inwestycji unijnych, a także chęć inspirowania innych do podejmowania podobnych inicjatyw.

Na stronie www.europapnews.pap.pl uruchomiony zostanie mechanizm, za pośrednictwem którego internauci w prosty sposób będą mogli zagłosować na najciekawsze ich zdaniem inwestycje UE w Polsce. Zgłoszenie powinno zawierać zdjęcie i opis inwestycji oraz opis jej wpływu na lokalną społeczność.

O konkursie będziemy Państwa regularnie informować na stronie internetowej http://samorzad.pap.pl.

Konkursowi towarzyszyć będzie debata z udziałem przedstawicieli samorządów i europosłów. Będziemy rozmawiać m.in. o funduszach unijnych i dodatkowych środkach unijnych w ramach instrumentu Next Generation EU (Funduszu Odbudowy), i o tym, w jaki sposób gminy mogą z nich korzystać.

Przykładowe dziedziny, których mogą dotyczyć zgłaszane rozwiązania to: cyfryzacja, ochrona środowiska – zrównoważony rozwój, infrastruktura techniczna i gospodarka komunalna, polityka rozwoju – tworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości, przyciąganie inwestorów, polityka demograficzna, oświata, sport, kultura, ochrona zdrowia, aktywizacja mieszkańców i polityka społeczna. Projekty muszą być współfinansowane z budżetu UE w ramach dowolnej perspektywy unijnej.

Zgłoszenia przyjmujemy od 29 września do 15 listopada; należy je przesyłać na adres: europarlament@pap.pl w tytule wpisując nazwę konkursu „Inwestycja z perspektywą”. Po tej dacie uruchomimy głosowanie dla internautów, które potrwa do 19 grudnia. Laureatów konkursu ogłosimy 20 grudnia.

Trzy inwestycje z najwyższą liczbą głosów nagrodzone zostaną statuetką „Inwestycja z perspektywą”, a zdobywcę pierwszego miejsca dodatkowo odwiedzi nasz reporter z kamerą i udokumentuje zwycięskie przedsięwzięcie. Wideorelacja z tej wizyty zostanie opublikowana na stronach PAP.

Konkurs realizujemy w ramach projektu „EuroPAP News” współfinansowanego przez Parlament Europejski.

Regulamin konkursu znajduje się TUTAJ

kic/

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.