Sobota, 12 Czerwiec 2021

Przewodniczący PE: Europejczycy oczekują od UE konkretnego wsparcia

08.05.2021, 22:43 Aktualizuj: 10.05.2021, 11:18
© European Union 2021 - Source : EP
© European Union 2021 - Source : EP

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli podczas unijnego Szczytu Społecznego w Porto w piątek wezwał władze UE i państw członkowskich do konkretnych działań na rzecz rozwiązania koronakryzysu.

Szef PE wskazał, że Unia Europejska jako poważny gracz w światowej polityce nie może zapominać o swoich najbiedniejszych obywatelach, ale musi być coraz bardziej solidarna i wspólnotowa.

“Przecież właśnie dzięki temu jesteśmy razem. To, co tak naprawdę jednoczy obywateli państw członkowskich UE, to jest pomoc, jaką można otrzymać od Unii w trudnych sytuacjach. W takiej właśnie się znajdujemy” - powiedział Sassoli.

Podziękował portugalskiej prezydencji w Radzie UE za zwołanie piątkowego Szczytu Społecznego w Porto w celu “podjęcia pilnych działań w obszarze pomocy socjalnej na terytorium państw unijnych”.

Sassoli biorący udział w jednym z trzech paneli obrad Szczytu Społecznego wskazał, że wskutek pandemii liczni mieszkańcy Unii Europejskiej znaleźli się w dramatycznej sytuacji życiowej.

“Ci ludzie oczekują od nas konkretnej pomocy, aby mogli wyjść z tunelu, w którym się znaleźli (wskutek pandemii - PAP)” - podkreślił Sassoli, wskazując, że wsparcie i jedność w trudnych sytuacjach, takich jak koronakryzys, muszą pozostać podstawą Unii Europejskiej.

Zaznaczył, że bez konkretnej pomocy ze strony UE kryzys gospodarczy i sytuacja wielu obywateli ulegnie dalszemu pogorszeniu w niedalekiej przyszłości.

zat/ akl/ kic/

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.