Mieszkańcy i turyści mogą już odwiedzać Rzeczny Ogród EkoEdukacji. To kolejna część projektu „Brama otwarta na rzekę - edukacja ekologiczna na terenach nadrzecznych w Poznaniu” – poinformował urząd miasta.
Rzeczny Ogród EkoEdukacji powstał wzdłuż promenady przy ulicy Ostrówek, w sąsiedztwie Eksperymentalnego Ogrodu Dziedzictwa oraz na dolnym tarasie - nad Cybiną. Znajdują się w nim instalacje edukacyjne, z których można korzystać samodzielnie, w grupie lub podczas warsztatów z edukatorami.
„Jest to ogród zrealizowany w koncepcji site specific, to znaczy odnosi się do tożsamości, dziedzictwa charakterystyki miejsca, w którym się znajduje, czyli doliny Cybiny” powiedziała, cytowana w komunikacie urzędu miasta, dyrektorka Poznańskiego Centrum Dziedzictwa Monika Herkt-Rynarzewska.
By w pełni móc korzystać z atrakcji ogrodu, wystarczy wejść na stronę internetową projektu rzeka.bramapoznania.pl. (zakładka Rzeczny Ogród EkoEdukacji), gdzie każde z urządzeń ma swój opis, ideę, określone cele edukacyjne oraz aktywności proponowane zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla odbiorców grupowych.
„W sąsiedztwie znajduje się także - przy ul. Ostrówek - Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa. Oprócz tego wzdłuż Wartostrady mamy blisko 2 km Ścieżkę EkoEdukacji, na której można spotkać totemy, informujące jaki ekosystem jest w okolicy” - poinformował Grzegorz Kamiński, dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta UMP.
Rzeczny Ogród EkoEdukacji to część projektu „Brama otwarta na rzekę - edukacja ekologiczna na terenach nadrzecznych w Poznaniu”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość przedsięwzięć realizowanych w projekcie to ponad 1,6 mln, z czego ponad 800 tys. pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej.
mr/