Poniedziałek, 19 Kwiecień 2021

Konferencja w sprawie przyszłości Europy - PE zrobił kolejny krok

04.03.2021, 18:07 Aktualizuj: 04.03.2021, 18:22
© European Union 2014 - Souce : EP
© European Union 2014 - Souce : EP

Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego przyjęła w czwartek deklarację założycielską Konferencji w sprawie przyszłości Europy.

„Parlament Europejski przyjmuje wspólną deklarację, ponieważ chce, aby Konferencja o przyszłości Europy rozpoczęła swoje prace jak najszybciej. Konferencja w znaczący sposób przyczyni się do budowy Unii obywateli” – stwierdzili członkowie Konferencji Przewodniczących we wspólnym oświadczeniu.

Jak podkreślili, Parlamentowi Europejskiemu - jako bezpośredniemu przedstawicielowi obywateli Europy - podczas Konferencji przypadnie wiodąca rola.

„Jako przedstawiciele grup reprezentujących zróżnicowanych pod wieloma względami obywateli UE, wierzymy, że przewodnia rola Parlamentu Europejskiego znajdzie swoje odzwierciedlenie w pracy i praktycznej organizacji Konferencji” – zaznaczyli.

Konferencja w sprawie przyszłości Europy to inicjatywa, która ma pozwolić na dialog z obywatelami UE. Zapowiedziana przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen i poparta przez Parlament, ma stanowić okazję do pogłębionej refleksji nad kierunkiem działań UE i jej strukturą instytucjonalną. Start Konferencji został jednak opóźniony przez pandemię Covid-19. Ostatecznie Konferencja ma się rozpocząć w maju.

aba/

 

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.