Sobota, 22 Czerwiec 2024

Kierownik DPS: fundusze UE pozwoliły na ochronę życia i zdrowia naszych podopiecznych (wideo)

14.05.2021, 09:59 Aktualizuj: 14.05.2021, 14:55

Fundusze unijne pozwoliły na ochronę życia i zdrowia naszych podopiecznych w czasie pandemii – podkreśla dyrektor DPS w Krowicy Lasowej Patrycja Mulawa.

Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Krowicy Lasowej (Podkarpacie) w ub. roku realizował  projekt pn. „Lepsze jutro”, dofinansowany z funduszy europejskich; otrzymał na ten cel grant w wysokości ponad 200 tys. zł. Pieniądze pochodziły z puli na wsparcie domów pomocy społecznej z woj. podkarpackiego w celu przeciwdziałania zakażeniom koronawirusem.

„Środki otrzymane z grantu pozwoliły na zabezpieczenie właściwej opieki mieszkańcom tutaj przebywającym, ochronę ich zdrowia i życia oraz pozwoliły pracownikom i pensjonariuszom na przeciwdziałanie, zapobieganie negatywnym skutkom wirusa SARS-CoV-2” – zaznaczyła dyrektor DPS w Krowicy Lasowej.

Mulawa zauważyła, że w ramach projektu DPS otrzymał różne formy wsparcia. Zatrudnił dodatkowa kadrę, pielęgniarki, opiekunów, rehabilitanta, którzy pozwolili zabezpieczyć właściwą opiekę „w trudnym okresie pandemii”. Zakupiono też sprzęt i wyposażenie izolatek i inny sprzęt do walki z COVID-19 m.in. ozonator, dekontaminator (sterylizator powietrza), lampy wirusobójcze, aparat EKG, kamerę termowizyjną, dozowniki do płynu do dezynfekcji, stację dezynfekcji rąk, łóżka elektryczne, materace, naczynia higieniczne, pościele jednorazowe, parawany, kroplówki, ssaki czy inhalatory.

Cykl reportaży o funduszach unijnych powstaje w ramach projektu, który PAP realizuje we współpracy z Parlamentem Europejskim.

kic/

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.