Poniedziałek, 22 Lipiec 2024

Historia bitwy pod Grunwaldem w nowych przestrzeniach

21.09.2022, 07:04 Aktualizuj: 04.10.2022, 09:43
Źródło: Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku
Źródło: Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku

W Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku dobiegła końca realizacja projektu współfinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej obiekt muzeum przeszedł metamorfozę w postaci rozbudowy, przebudowy i remontu, a także doposażenia wystaw muzealnych. W ramach projektu powstało najnowocześniejsze muzeum na Warmii i Mazurach. Za ponad 15 mln zł z funduszy unijnych powstały multimedialne rozwiązania łączące historię z teraźniejszością. Nowa oferta kulturalna i edukacyjna ma być inspiracją do pogłębiania wiedzy, także po wyjściu z muzeum.

Wystawa jest formą opowieści o wydarzeniach jakie działy się przed bitwą, w jej trakcie i po. Wizyta w nowo otwartym muzeum pozwoli przenieść się do czasów jednej z największych bitew średniowiecznej Europy. Dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich poznawanie historii staje się ciekawe, nowoczesne i atrakcyjne wizualnie. Wystawa jest dostosowana także dla osób z niepełnosprawnościami.

kz/

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.