Sobota, 12 Czerwiec 2021

Europosłowie za włączeniem turystyki do krajowych planów odbudowy gospodarki

24.03.2021, 11:24 Aktualizuj: 24.03.2021, 11:51
© European Union 2020 - Source : EP
© European Union 2020 - Source : EP

Turystyka musi zostać włączona do krajowych planów odbudowy gospodarki, a kryteria UE dotyczące bezpiecznego podróżowania powinny być częścią nowej strategii UE w dziedzinie turystyki - zaznacza europarlament.

Parlament Europejski będzie debatował w środę i głosował w czwartek nad projektem rezolucji w sprawie ustanowienia strategii UE na rzecz zrównoważonej turystyki. Europosłowie wezwą kraje UE do uwzględnienia sektorów turystyki i podróży w planach odbudowy oraz do rozważenia czasowego obniżenia podatku VAT na te usługi.

W komunikacie PE wskazano, że eurodeputowani uważają, iż wspólne świadectwo szczepień powinno ułatwić podróżowanie i stanowić alternatywę dla testów PCR i kwarantanny. Takie rozwiązanie mogłoby zostać wprowadzone, po wiarygodnym potwierdzeniu, że osoby zaszczepione nie przenoszą wirusa.

W projekcie tekstu wzywa się również państwa członkowskie do niezwłocznego pełnego wdrożenia wspólnych kryteriów bezpiecznego podróżowania. Powinny one obejmować unijny protokół w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa dotyczący badań przed wyjazdem oraz stanowić, że wymogi kwarantanny powinny być stosowane tylko w ostateczności" - podały służby prasowe PE.

kic/

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.