Piątek, 24 Maj 2024

Dworzec w Tucholi i plac dworcowy w Wąbrzeźnie odzyskały blask

24.03.2023, 12:55 Aktualizuj: 24.03.2023, 12:56
Fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP
Fot. Tomasz Czachorowski/eventphoto.com.pl dla UMWKP

Plac dworcowy w Wąbrzeźnie i dworzec kolejowy w Tucholi zostały wyremontowane dzięki wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki modernizacji, obu miejscom dodano nowe funkcje społeczne.

Urząd Marszałkowski poinformował o zakończonych pracach przy rewitalizacji dziewiętnastowiecznego dworca kolejowego w Tucholi oraz modernizacji placu dworcowego w Wąbrzeźnie. Obie inwestycje zostały dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 województwa kujawsko – pomorskiego.

Jak podało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, zabytkowy dworzec kolejowy w Tucholi przeszedł gruntowną rewitalizację. Wymieniono instalacje wewnętrzne, wprowadzono tez udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami m.in. zainstalowano windę. Część budynku przeznaczono na realizacje zadań nie związanych z obsługą pasażerów. Puste wcześniej pomieszczenia zaadaptowano m.in. na potrzeby inkubatora przedsiębiorczości i kompleksu szkoleniowego. 

„Dworce kolejowe to oczywiście ważny element infrastruktury transportowej, a te przyjazne, czyste i funkcjonalne, mogą zachęcić do korzystania z pociągu jako środka lokomocji. Ale są też wizytówką miasta i regionu. Cieszę się, że lokalne samorządy czują się za nie odpowiedzialne” – powiedział, cytowany w komunikacie UM, marszałek Piotr Całbecki.

W Wąbrzeźnie zrewitalizowano teren przydworcowy. Powstał ciąg pieszo-rowerowy, wpisujący się w sieć miejskich ścieżek rowerowych oraz wybudowano utwardzony parking. Przydworcowy skwer został uporządkowany, ustawiono tam nowe ławki oraz zamontowano oświetlenie poprawiające estetykę przydworcowego terenu i zwiększające bezpieczeństwo.

Inwestycje realizowane były przez lokalne samorządy Tucholi i Wąbrzeźna z udzielonym przez marszałka wsparciem finansowym z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

mr/

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.