Wtorek, 28 Września 2021

Debata o stanie Unii Europejskiej (transmisja)

15.09.2021, 08:50 Aktualizuj: 15.09.2021, 08:38

Europosłowie wysłuchują orędzia szefowej Komisji Europejskiej o stanie Unii Europejskiej. Debatę można obejrzeć online w serwisie EuroPAP News.

Debata o stanie Unii Europejskiej odbywa się we wrześniu każdego roku. Przewodnicząca lub przewodniczący Komisji Europejskiej wygłasza w Parlamencie Europejskim orędzie oraz omawia z europosłami działania KE w ostatnim roku, plany na kolejny rok i wizję przyszłości.

Jest to okazja do zademonstrowania odpowiedzialności Komisji Europejskiej przed demokratycznie wybranymi przedstawicielami obywateli UE - posłami do Parlamentu Europejskiego, jedynej instytucji UE wybieranej w wyborach bezpośrednich. Eurodeputowani wezmą pod lupę prace KE; deklarują też, że dopilnują, aby „kluczowe troski Europejczyków zostały uwzględnione”.

Priorytety, które przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła podczas zeszłorocznej debaty o stanie Unii Europejskiej, pozostają aktualne: UE kontynuuje wysiłki na rzecz walki z pandemią koronawirusa i dążenia do społecznej i gospodarczej odbudowy, jednocześnie skupiając się na swoich sztandarowych programach, takich jak Europejski Zielony Ład i strategia cyfrowa.

aba/kic/

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.