Poniedziałek, 19 Kwiecień 2021

17 marca Uniwersytet Wrocławski organizuje webinarium o przyszłości Europy

01.03.2021, 18:58 Aktualizuj: 01.03.2021, 19:10
© European Union 2020 - Source : EP
© European Union 2020 - Source : EP

Instytut Politologii oraz Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, zapraszają 17 marca na webinarium o przyszłości Europy.

W maju 2021 roku ma się rozpocząć zapowiadana przez Ursulę von der Leyen, przewodniczącą Komisji Europejskiej, konferencja w sprawie przyszłości Europy. Koncepcja, w którą zaangażowały się także Parlament Europejski i Rada UE, zakłada, że będzie to oddolne forum otwarte na społeczeństwo obywatelskie, władze krajowe, regionalne i lokalne oraz parlamenty i inne podmioty.  

Webinarium „W stronę +mojej+ Unii Europejskiej: Dyskusja otwarta o przyszłości Europy” ma przybliżyć uczestnikom najpilniejsze wyzwania stojące obecnie przed Europą, a także pozwolić poznać oczekiwania, jakie formułują wobec „swojej” Unii Europejskiej.

Dyskusja odbędzie się 17 marca na platformie BigMarker, początek zaplanowany jest na godzinę 9.30.

Wydarzenie będzie podzielone na dwa panele. W trakcie pierwszego z nich poruszone zostaną m.in. kwestie związane z Europejskim Zielonym Ładem, wspólną polityką bezpieczeństwa i obrony czy polityką migracyjną. Podczas drugiego panelu uczestnicy zastanawiać się będą m.in. nad demokratyzacją procesów wyborczych i instytucji UE.

Z pełnym programem wydarzenia można zapoznać się TUTAJ.

Rejestracja możliwa jest pod linkiem.

aba/

 

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.