Czwartek, 2 Styczeń 2025

Zostań europosłem na trzy godziny – bezpłatna atrakcja dla szkolnych wycieczek

29.11.2024, 11:27 Aktualizuj: 11.12.2024, 11:27
Przewodnicząca PE Roberta Metsola z uczestnikami gry w centrum multimedialnym Europa Experience w Rzymie; fot. @ European Union 2023 - Source : EP
Przewodnicząca PE Roberta Metsola z uczestnikami gry w centrum multimedialnym Europa Experience w Rzymie; fot. @ European Union 2023 - Source : EP

Warszawskie biuro Parlamentu Europejskiego zaprasza grupy szkolne do udziału w bezpłatnej interaktywnej grze dla młodzieży, podczas której uczestnicy wcielają się w rolę europosła bądź europosłanki i pracują nad ustanawianiem prawa UE.

Gra toczy się w przestrzeni centrum edukacyjnego Europa Experience – Spotkania z Europą sąsiadującego z biurem PE w Warszawie.

„Gra została zaprojektowana w taki sposób, żeby jak najwierniej odtworzyć przebieg procesu decyzyjnego w Parlamencie Europejskim. Uczestnicy są dzieleni losowo na grupy polityczne i narodowe, a następnie pracują nad dwiema przydzielonymi im dyrektywami” – tłumaczy Aleksandra Klimczyk koordynatorka centrum multimedialnego Europa Experience – Spotkania z Europą. „W trakcie gry dyskutują, negocjują, spotykają się z wirtualnymi członkami Komisji Europejskiej czy lobbystami, przygotowują stanowiska, głosują. Wszystko jak w prawdziwym europarlamencie” – dodaje.

W zależności od przebiegu gra trwa od dwóch do trzech godzin. Atrakcja jest przeznaczona dla grup uczniów (16 do 32 osób) z klas 7-8 szkoły podstawowej oraz ze szkół ponadpodstawowych. Gra jest dostępna w 24 językach urzędowych Unii.

„Codziennie poza weekendami możemy ugościć dwie grupy, pierwszą w sesji porannej, drugą po południu. Rezerwacji terminu należy dokonywać na naszej stronie internetowej” – mówi Aleksandra Klimczyk. „Godziny poranne są popularniejsze, toteż warto pomyśleć o rezerwacji z wyprzedzeniem” – dodaje.

Rezerwacji terminu można dokonywać na TEJ STRONIE.

Poza Warszawą w grze można wziąć udział w kilku innych centrach Europa Experience na terenie UE – m.in. w Wiedniu, Tallinie, Pradze, Paryżu czy Sztokholmie.

mam/

ep
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy i nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.