Sobota, 22 Czerwiec 2024

Wiśniewska: W Parlamencie Europejskim broniłam dobrego imienia Polski (wideo)

08.02.2024, 12:19 Aktualizuj: 12.02.2024, 13:13

Obrona dobrego imienia Polski na forum europejskim, ochrona dzieci w internecie, współpraca Interpolu z UE oraz troska o dobrostan zwierząt – te sprawy wymieniła w swoim podsumowaniu mijającej kadencji PE jako najważniejsze eurodeputowana EKR Jadwiga Wiśniewska.

Obecna kadencja Parlamentu Europejskiego dobiega końca. W związku z tym w cyklu materiałów wideo „PE na ostatniej prostej kadencji 2019-2024” przedstawiamy wypowiedzi polskich europosłów podsumowujące ostatnie pięć lat pracy w Strasburgu i Brukseli. Dziś prezentujemy wypowiedź Jadwigi Wiśniewskiej (EKR).

„W minionej kadencji wielokrotnie stawałam w obronie dobrego imienia Polski tu w Parlamencie Europejskim, kiedy to Polska była w sposób bezprzykładny atakowana” – podkreśliła europosłanka.

Wśród najważniejszych kwestii, jakimi zajmowała się w PE w mijającej  kadencji, Wiśniewska wymieniła uczestnictwo w opiniowaniu wniosku ustawodawczego KE dotyczącego rozporządzenie w sprawie ustanowienia zasad wykrywania i zgłaszania niegodziwego traktowania dzieci w celach seksualnych w internecie oraz zapobiegania takim zjawiskom.

„Ważną kwestią jest też to, że przygotowałam raport, który został przyjęty niemal jednogłośnie przez Parlament Europejski, w sprawie współpracy Interpolu z Unią Europejską” – powiedziała europosłanka EKR.

Wiśniewska zwróciła również uwagę na swoją działalność jako wiceprzewodniczącej Intergrupy do spraw dobrostanu zwierząt.

„To była bardzo trudna kadencja, było bardzo dużo wydarzeń trudnych. Nie tylko pandemia COVID-19, ale również pełnoskalowa wojna na Ukrainie wywołana przez barbarzyńską Rosję. Cieszę się, że udawał się przygotować kolejne pakiety sankcji nakładane na Rosję” – podsumowała Wiśniewska.

Dotychczas w cyklu „PE na ostatniej prostej kadencji 2019-2024” opublikowaliśmy wypowiedzi: Roberta Biedronia, Joachima Brudzińskiego, Włodzimierza Cimoszewicza, Anny Fotygi, Jana Olbrychta, Jacka Saryusza-Wolskiego oraz Łukasza Kohuta.

Opinie kolejnych eurodeputowanych będą prezentowane w kolejnych tygodniach. W ciągu najbliższych miesięcy planujemy odbyć rozmowy ze wszystkimi reprezentantami polskich sił politycznych w Parlamencie Europejskim.

mam/

ep
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy i nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.