Poniedziałek, 25 Września 2023

UE: w Parlamencie Europejskim konferencja pt. "Jak wygrać wojnę i nie przegrać pokoju"

06.06.2023, 09:40 Aktualizuj: 06.06.2023, 10:23
Fot.: EC - Audiovisual Service
Fot.: EC - Audiovisual Service

W Parlamencie Europejskim w Brukseli we wtorek odbyła się konferencja pt. "Jak wygrać wojnę i nie przegrać pokoju" poświęcona sytuacji na Ukrainie. Współorganizatorką sympozjum była eurodeputowana PiS Anna Fotyga.

"Ukraina jest w naszej agendzie, na dobrą sprawę, codziennie. Dzisiaj zbieramy rewelacyjne grono ekspertów. To są osoby uznane w międzynarodowym świecie, które wiedzą o czym mówią, dyskutując na temat systemów bezpieczeństwa" - mówiła Anna Fotyga dziennikarzom przed rozpoczęciem konferencji, w której uczestniczył m.in. były zastępca sekretarza generalnego NATO Alexander Vershbow.

"Chcemy porozmawiać o sytuacji, która może i musi doprowadzić do zwycięstwa Ukrainy. Ciężko to się mówi po takim wydarzeniu jak wysadzenie zapory w Nowej Kachowce. Ale myślę, że to jest tylko element walk w ramach kontrofensywy i że będziemy mieli również bardzo dobre informacje i to szybko" - oceniła była szefowa polskiej dyplomacji.

"Trzeba wygrać wojnę i zagwarantować pokój Ukrainie i całemu światu" - zadeklarowała Fotyga.

"Chcemy tej wojnie położyć kres. Zapewnić, że nie będzie taryfy ulgowej i odpowiedzialni za rozpętanie agresywnej wojny na Ukrainie poniosą odpowiedzialność przed międzynarodowymi trybunałami" - skonkludowała.

asc/ jar/

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.