Sobota, 9 Grudzień 2023

Ogłaszamy wyniki konkursu „Moje podwórko jest w Europie”

10.03.2023, 17:21 Aktualizuj: 10.03.2023, 17:45
Fot. PAP
Fot. PAP

Polska Agencja Prasowa rozstrzygnęła konkurs „Moje podwórko jest w Europie”. O zwycięstwo rywalizowało ponad stu uczestników, którzy przesłali filmy i galerie zdjęć pokazujące, jak fundusze europejskie zmieniły ich otoczenie.

Polska Agencja Prasowa ogłosiła konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszą pracę pokazującą, jak fundusze europejskie wpływają na codzienne życie Polaków i rozwój ich lokalnego otoczenia. Jury wybierało najciekawszy projekt spośród filmów i zdjęć przygotowanych przez zespoły składające się z co najmniej trzech osób. W konkursie wzięło udział 111 uczestników. 

Zwyciężył reportaż, w którym uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, LO im. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim pytają mieszkańców miasta o najważniejsze dla siebie inwestycje zrealizowane z uziałem funduszy europejskich. Główna nagroda – 3 tys. zł trafi do zespołu w składzie: Milena Piechaczek, Alicja Pukowiec, Klaudia Przyczka, Magdalena Kucza, Amelia Kaczmarz.

 

Drugie miejsce zdobyli uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy za film pokazujący najważniejsze dla autorów inwestycje zrealizowane ze wsparciem UE. Konkursowa praca została wykonana przez Tomasza Szymańskiego, Idę Czyżykowską i Julię Kempczyńską. 

Trzecie miejsce przypadło uczniom Zespołu Szkół, Technikum im. Księcia Bolka II w Strzegomiu. Jury doceniło ciekawe podejście do realizacji filmu, którego autorami są: Adam Kiełbasa, Dawid Andrzejak, Ewa Lipińska, Krzysztof Zbyrowski, Maja Kalinowska, Natan Wojtasik. 

Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają warsztaty z modelowania i druku 3D, łączące edukację technologiczną i STEAM z zaangażowaniem w aranżacje przestrzeni wspólnych np. szkolnej klasy. Uczestnicy poznają podstawy modelowania i druku 3D oraz obsługi drukarek 3D. 

Jury przyznało też wyróżnienie dla najwyżej ocenionej prezentacji zdjęć, którą przygotowali jako międzyszkolny zespół z Jeleniej Góry: Julia Dłuska, Szymon Dłuski oraz Jakub Dłuski. 

Wszyscy nagrodzeni uczestnicy otrzymają także nagrody rzeczowe. 

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Polityka Spójności w regionach”, który jest współfinansowany przez Komisję Europejską. 

mr/

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.