Wtorek, 28 Września 2021

Laureaci konkursu „Moja ulica leży w Europie”

19.07.2021, 16:39 Aktualizuj: 20.07.2021, 14:02
Fot.PAP
Fot.PAP

Ponad 11 tysięcy złotych zostało podzielonych między laureatów konkursu „Moja ulica leży w Europie”. Jury przyznało po trzy nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

Polska Agencja Prasowa pod koniec marca ogłosiła konkurs na najlepszą pracę przedstawiającą, dlaczego Unia Europejska jest ważna dla Polski. W odpowiedzi do redakcji napłynęło ponad sto zgłoszeń.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W każdej kategorii jury wyłoniło laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.

W kategorii dla uczniów szkół podstawowych wygrała Aleksandra Żukowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej. „Postrzegam Unię Europejską jako dom, który ma mocne ściany, gdzie możemy czuć się bezpiecznie” – napisała Ola i nadesłała do konkursu serię zdjęć przedstawiających makietę takiego „europejskiego domu”. Zwyciężczyni otrzyma 2500 zł.

Na drugim miejscu uplasował się film przygotowany przez Patryka Puchacza, Dawida Ciosa i Antoninę Chomę – uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kalinówce. Autorzy podzielą między siebie 1800 zł.

Trzecie miejsce jury przyznało ex aequo dwóm pracom: prezentacji zdjęć wykonanych przez Michała Szklarka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przeworsku oraz filmowi autorstwa Bartłomieja Życzyńskiego i  Radosława Żołny ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Stalowej Woli. Między te prace podzielona zostanie nagroda w wysokości 1300 zł.

W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych jurorzy za najlepszą uznało pracę uczniów z I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie: Aleksandry Skubisz, Bartłomieja Sadowskiego, Mai Wieleby i Mileny Lis. Pierwsza nagroda to 2500 zł, którą w równych częściach rozdzielimy między wszystkich twórców nagrania.

Drugie miejsce zajął film przygotowany przez Alicję Skalską, Martę Janowską, Wiktorię Baryłę, Patrycję Klisiak, Gabrielę Wojtasiak i Daniela Majerskiego z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Piastowie. Do uczniów powędruje w sumie 1800 zł.

Trzecie miejsce zajął Piotr Starosta i w uznaniu za nagranie vloga otrzyma 1300 zł. 

Konkurs zrealizowany został w ramach projektu „EuroPAPNews” współfinansowanego z programu dotacji Parlamentu Europejskiego.

Więcej o:

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.