Wtorek, 28 Września 2021

Jeszcze w ten weekend będzie można obejrzeć wystawę „BIAŁORUŚ: MARSZ WOLNOŚCI”

12.03.2021, 06:39 Aktualizuj: 14.03.2021, 20:18
Fot. Twitter
Fot. Twitter

W związku z nowymi obostrzeniami, od przyszłego tygodnia galeria Kordegarda zostanie zamknięta. Jeszcze w ten weekend będzie można w niej obejrzeć wystawę „BIAŁORUŚ: MARSZ WOLNOŚCI”, opowiadającej o pokojowych protestach demokratycznej opozycji na Białorusi.

Wystawa fotograficzna „BIAŁORUŚ: MARSZ WOLNOŚCI” dokumentuje wydarzenia ostatnich miesięcy z perspektywy białoruskich fotografów i fotografek: Darii Buriakiny, Nadii Bużan, Andrieja Liankiewicza, Lesii Pcholki,  Wolhy Szukajły, Julii Szabłowskiej i Aleksandra Wasukowicza. Autorzy zdjęć znaleźli się w trudnej, nieoczywistej roli dziennikarza i obywatela.

Wystawę można obejrzeć jeszcze w ten weekend w godz. 11:00 – 19:00 w Kordegardzie – Galerii Narodowego Centrum Kultury, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, w Warszawie.

Wystawa powstała z inicjatywy Parlamentu Europejskiego, który 16 grudnia 2020 roku przyznał demokratycznej opozycji na Białorusi nagrodę im. Sacharowa za działania na rzecz praw człowieka. Współorganizatorami wystawy są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury oraz Kordegarda - Galeria Narodowego Centrum Kultury. Patronat medialny nad wystawą objęła Telewizja Biełsat.

kic/

 

 

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.