Niedziela, 28 Maj 2023

Inauguracja budowy III etapu obwodnicy Wolbromia

19.09.2022, 15:35 Aktualizuj: 04.10.2022, 12:48
Fot. malopolska.pl
Fot. malopolska.pl

W poniedziałek 19 września odbyła się uroczysta inauguracja budowy III etapu obwodnicy Wolbromia (woj. małopolskie). Na tę inwestycję przeznaczono dofinansowanie z funduszy europejskich w wysokości 11,6 mln zł.

W ramach inwestycji zostanie wykonana budowa odcinka drogi wojewódzkiej DW 783 o długości ponad 1 km na odcinku od ul. Olkuska Szosa (DW 783) do ul. Skalskiej (DW 794). W ciągu obwodnicy powstanie m.in. skrzyżowanie, oświetlenie uliczne, chodniki oraz ścieżka pieszo-rowerowa o długości ponad 600 metrów.

Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski podczas inauguracji podkreślił, że obwodnica Wolbromia to kolejna ważna inwestycja drogowa w Małopolsce. 

„Przyczyni się do bezpiecznego i płynnego podróżowania w tej części regionu. Wiem doskonale jak ważna i oczekiwana przez mieszkańców jest ta obwodnica. Odciąży ona ruch w centrum i rozwinie cały układ komunikacyjny wokół miasta - mówił marszałek.

Inwestycja stanowi kontynuację dwóch poprzednich etapów obwodnicy Wolbromia, w ramach których powstało łącznie ok. 4 km drogi - ponad kilometrowy odcinek od ul. Brzozowskiej do ul. Miechowskiej oraz prawie trzykilometrowy fragment od ul. Skalskiej do ul. Brzozowskiej.

Pod koniec 2023 roku kierowcy będą mogli skorzystać z kolejnego fragmentu obwodnicy Wolbromia. Ponad kilometrowy odcinek w ciągu drogi wojewódzkiej DW 783 zwiększy dostępność komunikacyjną tego obszaru oraz poprawi bezpieczeństwo podróżujących.

Ukończenie trzeciego etapu obwodnicy odciąży centrum miasta z ruchu tranzytowego, zwiększy dostępność komunikacyjną do regionalnej i lokalnej sieci dróg województwa małopolskiego.

Zakończenie realizacji inwestycji przewidziane jest do 24 grudnia 2023 roku.

kz/

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.