Środa, 26 Styczeń 2022

Hołd pamięci Davida Sassolego; pogrzeb w piątek w Rzymie

11.01.2022, 15:10 Aktualizuj: 11.01.2022, 15:12
Fot.PAP/EPA
Fot.PAP/EPA

Kilkuset europosłów i pracowników Parlamentu Europejskiego zgromadziło się we wtorek przed budynkiem europarlamentu w Brukseli, by oddać hołd pamięci przewodniczącego PE Davida Sassolego, który zmarł w nocy.

Uroczystość zorganizowała grupa Socjalistów i Demokratów w PE, której Sassoli był członkiem.

"Dzisiaj jest szczególnie bolesny dzień dla Parlamentu Europejskiego i naszej politycznej rodziny po nagłej śmierci naszego kolegi i przewodniczącego Davida Sassolego. Jesteśmy zdruzgotani stratą pełnego pasji i zaangażowanego Europejczyka, naprawdę serdecznej osoby, za którą będziemy bardzo tęsknić" - napisała szefowa tej grupy Iratxe Garcia Perez do europosłów i pracowników PE, zapraszając wszystkich na minutę ciszy ku jego pamięci przez budynkiem europarlamentu.

Także Stałe Przedstawicielstwo Polski przy UE oddało hołd pamięci przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Flagi na budynku polskiej ambasady w Brukseli zostały przepasane kirem.

"Jesteśmy bardzo poruszeni informacjami o nagłym odejściu przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Łączymy się myślami z członkami jego rodziny i najbliższymi. Sassoli był szefem jednej z kluczowych instytucji europejskich" - powiedział Stały Przedstawiciel Polski przy UE Andrzej Sadoś.

W Rzymie podano, że uroczystości żałobne po śmierci Davida Sassolego odbędą się w piątek w południe w kościele w centrum Rzymu. Dzień wcześniej trumna zostanie wystawiona na Kapitolu. Miejscem ceremonii żałobnej będzie kościół Santa Maria degli Angeli na Piazza della Repubblica w Wiecznym Mieście.

David Sassoli, włoski socjaldemokrata i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek w wieku 65 lat.

woj/

Więcej o:

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.