Piątek, 1 Marzec 2024

Fotyga: Kadencja w cieniu COVID-u i spraw związanych z bezpieczeństwem międzynarodowym (wideo)

29.01.2024, 13:27 Aktualizuj: 07.02.2024, 14:46

Mijająca kadencja Parlamentu Europejskiego w opinii eurodeputowanej EKR Anny Fotygi była okresem bardzo intensywnej pracy. Jako główne pole swojej działalności w ostatnich latach Fotyga wskazała kwestie bezpieczeństwa międzynarodowego.

Obecna kadencja Parlamentu Europejskiego dobiega końca. W związku z tym w cyklu materiałów wideo „PE na ostatniej prostej kadencji 2019-2024” przedstawiamy stanowiska polskich europosłów na temat ostatnich pięciu lat pracy w Parlamencie Europejskim. Dziś prezentujemy wypowiedź Anny Fotygi z EKR.

„Mijająca kadencja Parlamentu Europejskiego była przede wszystkim ocieniona pandemią COVID-u. To były prawie dwa lata zdalnej pracy PE. Ale paradoksalnie okazało się, że praca zdalna dawała możliwość obecności w bardzo wielu miejscach świata i starałam się to robić, zawsze z myślą o ochronie spraw polskich, czy to na forum parlamentu, czy poza parlamentem” – powiedziała Fotyga.

W tym kontekście wymieniła swoje zaangażowanie w prace dwóch gremiów zajmujących się bezpieczeństwem międzynarodowym – Grupy Refleksyjnej NATO powołanej w celu wypracowania propozycji strategicznego wzmocnienia sojuszu oraz w zespołu przygotowującego założenia systemu gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy.

„To była bardzo intensywna praca i w tym półroczu, które dzieli nas od rozpoczęcia nowej kadencji Parlamentu Europejskiego, nie można jej zaprzestać. Czas jest zbyt trudny, toteż musimy być aktywni i pracować na każdym możliwym szczeblu i poziomie, żeby wzmacniać bezpieczeństwo nasze, naszego regionu i bezpieczeństwo globalne” – podkreśliła eurodeputowana EKR.

Opinie kolejnych eurodeputowanych będą prezentowane w kolejnych tygodniach. W ciągu najbliższych miesięcy planujemy odbyć rozmowy ze wszystkimi reprezentantami polskich sił politycznych w Parlamencie Europejskim.

mam/

ep
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji. Parlament Europejski nie uczestniczył w przygotowaniu materiałów; podane informacje nie są dla niego wiążące i nie ponosi on żadnej odpowiedzialności za informacje i stanowiska wyrażone w ramach projektu, za które zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami odpowiedzialni są wyłącznie autorzy, osoby udzielające wywiadów, wydawcy i nadawcy programu. Parlament Europejski nie może być również pociągany do odpowiedzialności za pośrednie lub bezpośrednie szkody mogące wynikać z realizacji projektu.

PLIKI COOKIES

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.